Benim fikrime göre, şaşırtıcı bir ilk sezonda bu gösteri harika başladı, ancak ikinci sezon geldiğinde göstericiler ve senaryo yazarlarının fikirleri tükendi ve anlam ifade etmeyen rastgele şeyler yapmaya başladı. İkinci sezonda çok fazla arsa deliği ve süreklilik hatası vardı. Çok fazla şey anlamsızdı ve diğer birçok şey tamamen açıklanamıyordu. Sanki hem gösteri yönetmeni, hem de senaryo yazarları sezonun yarısında değişmişlerdi ve gösteri için neler olduğunu bilmiyorlardı. Ben çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim, ancak bunun bir örneği Sezonun başında “Jay Garrick” flashback’i neredeyse öldürüyordu. Teknik olarak, sonradan gerçekleşen olayla, ASLA zum yaparak oluştuğunu söylemedi, neden hiç olmadığı bir olaya bir flashback gösterelim ?! İkinci örnek, Zoom’un Jay Garrick’in takımın önünde kendini öldürmesiydi. Cesedini ininde götürdü ve “Eh, bu bir komplikasyon” dedi, ancak sonra 3 bölüm gibi ama daha sonra planının bir parçasıydı ve Jay Garrick’in kendisi de öldürüldüğü konusunda anlaştı. Peki neden bütün planın bir parçasıydı ve öteki tarafı öldürüldüğünü kabul ettiyse, neden bir komplikasyon oldu? Sezon zaten sona erdi ve bu hiç açıklanmadı. Az önce bahsettiğim bu iki şey tamamen açıklanamıyor ve daha sonra aynı sezonda gerçekleşen olaylarla süreklilik hatalarına neden oldu. Onlar da oldukça arsa delikleri oluşturun. Fakat bunlar, belki de bu sezon tarafından tamamen açıklanamayan 10 ila 15 şeyden sadece ikisidir. Sanki yaptıklarından sonra yazım kurallarını gözden geçirmeksizin yazmaya başlamış gibiler. Gerçekten bu sezon boyunca bir şeyler düşünmediler. Belki ilk sezonun başarısı kafalarına taktı ve insanlar sadece bir sürü rasgele mantıksız şeyler yapabileceklerini düşündüler ve insanlar bunu istiyor.

Bir başka şey var, bazen hareket etmeyi bir anda unuttukları gibi, bu sezon oyunculuklarının daha az doğal hissetmesi. Bence, bu sezon oynayan en kötü oyuncuyu Danielle Panabaker’la özel olarak dinlemişti. Bu Tom Cavanagh için geçerli değil, aslında harika bir oyuncudur.

Evet, maalesef, ikinci sezonun nasıl oynandığına bakarsak, üçüncü sezonda ikinci sezonda yaptıkları tüm hataları düzeltmek için bir şeyler yapmazlarsa, bu gösteri hiç yere giremeyecek daha fazla süreklilik sağlamaya devam ederse hatalar ve arsa delikleri sonra bu gösteri tamamen başarısız olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*